Aviobiļetes
Pasažieri
PieaugušaisNo 12 gadu vecuma
- +
Mazulisno 0 līdz 2 gadiem
- +
Bērnsno 2 līdz 12 gadiem
- +
Vai proti doties ceļojumā ar pareizu bagāžu?

Desmit svarīgākās labas bagāžas pazīmes:

  1. Pats esat nonācis galamērķī, bet koferis vientuļi lidinās pa pasauli? Tā mēdz notikt un, lai bagāža atrastu ceļu mājup, tai būtu jābūt aprīkotai ar kontaktdatiem, kas tik viegli nenozūd. Ieteikt var uzlīmi ar adresi vai tālruņa numuru vai metāla piekariņu, kas tik viegli nenoplīst un uz kura atrodama nepieciešamā informācija.
  2. Bagāžai jābūt košai un ātri pamanāmai. Ir gadījies, ka cilvēks apmulsis stāv pie bagāžas slīdlentes lidostā un samulst, jo tur ir tik daudz līdzīgu somu. Kā paņemt īsto? Ja soma ir neuzkrītošā krāsā, piemēram, melna vai pelēka, ieteicams aprīkot to ar kādu košu nieciņu. Noder košas uzlīmes, lakatiņi vai arī atšķirīgas krāsas siksnas.
  3. Bagāžai jābūt mobilai. Kopš brīža, kad tika izgudrotas somas ar izvelkamo rokturi un ritenīšiem, beigusies somu stiepšanas ēra. Šobrīd pieejami koferi un somas pat uz četriem ritentiņiem. Somas var stumt un var vilkt, izvēle liela, galvenais - bagāža nav jānes.
  4. Ne katram ceļojumam vajadzīga liela un ietilpīga bagāža ar tikpat lielu somu. Var, protams, iegādāties dažādas somas, tomēr ir universālas ceļasomas, kas atkarībā no rāvējslēdzējiem maina tilpumu. Šāda soma noder visiem gadījumiem - gan tad, kad līdzi jāņem vien sīkumi, gan arī garākiem ceļojumiem.
  5. Ceļasomai jābūt kvalitatīvai. Rokturiem, rāvējslēdzējiem un siksnām jāpievērš īpaša uzmanība, jo tās ir somu vājās vietas. Nav patīkami palikt pārpildītas lidostas vidū ar visapkārt izbirušu drēbju gabaliem.
  6. Pašai somai jābūt vieglai. Sen pagājuši laiki, kad pamatīgie koferi jau vieni paši svēra krietnu daļu no tā, ko pieļauj zemo cenu lidsabiedrību noteikumi. Mūsdienās pieejami daudz vieglāki materiāli, piemēram, alumīnijs, polikarbonāts vai neilons.
  7. Uzmanība jāpievērš arī somas iekšpusei. Pērkot jaunu somu, būtu jāpārliecinās, ka tai ir dažādu lielumu kabatas. Biznesa ceļotājiem noderēs arī īpašie somu nodalījumi, kas paredzēti uzvalku transportēšanai.
  8. Gandrīz visiem jaunajiem koferiem, kas mūsdienās ir pārdošanā, ir ritenīši, tomēr ne katrs koferis ir arī kvalitatīvs. Riteņiem jābūt novietotiem pēc iespējas tālāk no paša kofera, lai tas būtu stabilāks. Lielāki riteņi ļauj ar somu vieglāk manevrēt.
  9. Zinot, ka bagāžā bieži pārvadājam mantas, kas nav izturīgas pret triecieniem, der pārliecināties, ka koferis ir izturīgs.
  10. Pilnīgi nodrošināties pret zādzību gan nav iespējams, tomēr ir iespējams padarīt dzīvi grūtāku bagāžas zagļiem. Aprīkojot koferi ar atslēgu vai iegādājoties somu, kam tāda ir, bagāžu ir drošāk pārvadāt. Ir lēti koferi, kuru atslēgas padodas jau pēc pirmā mēģinājuma pa tām uzsist, tomēr nopietnām ceļasomām pieejamas nopietnas atslēgas. Ar slēdzamajiem koferiem gan pastāv problēma - ieceļojot ASV, lidostu darbinieki pēc izvēles atver dažus koferus un pārbauda tos. Ja soma ir aizslēgta, atslēga tiek uzspridzināta un kompensācija netiek izmaksāta. Risinājums var būt TSA kodu atslēgas (Transportation Security Administration) - lidostu darbinieku rīcībā ir kods, ar ko šādi aprīkotas somas var atvērt bez bojājumu nodarīšanas.
Uzticama apkalpošana
Salīdziniet 800 + aviokompānijas
100% drošā rezervācija
IFly IATA loceklis
100% klientu atbalsts
Droša apmaksa
payment
payment
payment