Aviobiļetes
Pasažieri
PieaugušaisNo 12 gadu vecuma
- +
Mazulisno 0 līdz 2 gadiem
- +
Bērnsno 2 līdz 12 gadiem
- +
Pareizais ēdiens lidojuma laikā mazina „jetlag” sindromu

Bieži ceļojot, cilvēkam jārisinā vairākas problēmas: nepieciešams nopirkt vislētākās aviobiļetes, jāsagatavo bagaža, jārezervē viesnīca. Aviobiļetes cena var būt viegli samazināta, pērkot aviobiļetes online. Bagažas vākšana kļūs vieglāka ar katru nākamo ceļojumu, kā arī parādīsies pazīstamas viesnīcas. Tomēr ir arī citas, ne organizatoriskās problēmas.

Dodoties tālos lidojumos, cilvēki nereti vairāk vai mazāk cieš no diennakts ritma izjukšanas jeb jetlag sindroma. Izrādās, pret to iespējams cīnīties ar... ēdienu!

Īpaši spēcīgi jetlag sindroms izpaužas, šķērsojot vairākas laika zonas austrumu virzienā, kad lidojuma laikā no dienas tiek zaudētas vairākas stundas. Iespējamās diennakts ritma izmaiņu sekas var būt miega traucējumi, nogurums, fizisks un garīgs izsīkums līdz pat gremošanas traucējumiem. Nepatīkamos traucējumus izraisa izjauktais dienas un nakts ritms, kad cilvēka iekšējais pulkstenis, šķērsojot laika zonas, nespēj tik ātri piemēroties.

Taču ir vairākas metodes, ar kuru palīdzību laika zonu „paģiras” iespējams mazināt, un vispareizākais būtu jau lidojuma laikā censties piemērot savu iekšējo pulksteni dienas un nakts ritmam ceļojuma galamērķī.

Cilvēkiem, kas lido rietumu virzienā un līdz ar to pagarina savu dienu, vajadzētu izvairīties no gulēšanas lidmašīnā. Starp citu, palikt nomodā palīdzēs, piemēram, olbaltumvielas saturošs ēdiens. Savukārt, dodoties uz austrumiem, lidmašīnā vajadzētu pēc iespējas vairāk gulēt, pirms tam uzēdot ogļhidrātiem bagātu ēdienu, kas veicinās miegu.

Avots: www.travelnews.lv

Uzticama apkalpošana
Salīdziniet 800 + aviokompānijas
100% drošā rezervācija
IFly IATA loceklis
100% klientu atbalsts
Droša apmaksa
payment
payment
payment