Aviobiļetes
Pasažieri
PieaugušaisNo 12 gadu vecuma
- +
Mazulisno 0 līdz 2 gadiem
- +
Bērnsno 2 līdz 12 gadiem
- +
Lidošana kopā ar kaķi uz ārzemēm

Ja ir nepieciešamība lidot no vienas valsts uz otru, līdzi ņemot arī kaķi, tad kaķim nepieciešama vēl rūpīgāka sagatavošanās ceļojumam nekā mīluļa īpašniekam.

Dokumenti

Tāpat kā cilvēkam, arī kaķim nepieciešama sava pase. Ja kaķis kaut reizi ir ticis vests potēties, tad, visticamāk, veterinārārsts ir piedāvājis uztaisīt pasi. Šobrīd ir nepieciešama Eiropas Savienības pase. Pasē tiek norādīts dzīvnieka vārds, saimnieka vārds un adrese, kā arī dzīvniekam veiktās potes, vakcinācijas un mikročipa ievades datums. Daudzās valstīs kā dzīvnieka identifikācijas zīmi pieņem tikai mikročipu, tāpēc tas ir visbiežāk izmantotais dzīvnieka identitātes noteicējs.

Potes

Jārēķinās, ka katrā valstī var būt atšķirīgas prasības par to, kādām potēm dzīvniekam jābūt veiktām, tāpēc to vislabāk noskaidrot pie dzīvnieka veterinārārsta vai Pārtikas un veterinārajā dienestā. Dienesta mājaslapā pieejama arī plašāka informācija par nepieciešamo rīcību pirms lidošanas.

Piemēram, braucot uz Lielbritāniju, Īriju, Maltu vai Zviedriju, kaķim jāveic asinsanalīze vismaz sešus mēnešus pirms lidojuma, jo tikai pēc pusgada iespējams noskaidrot, vai kaķim ir atbilstošs veselības stāvoklis, lai dotos uz konkrēto valsti.

Kaķim obligāti ir jābūt potētam pret trakumsērgu. Ja tas tiek darīts pirmo reizi, pēc potes saņemšanas drīkst lidot ne ātrāk kā pēc 21 dienas. Tāpat divas vai vienu dienu pirms ceļojuma dzīvniekam jābūt attārpotam un jābūt veiktai profilaksei pret ektoparazītiem. Vetārstam dzīvnieka pasē par to jāveic atbilstošs ieraksts.

Ja ar kaķi lido uz Īriju, tad jārēķinās, ka visiem dzīvniekiem ir jāiziet karantīna, ielidojot valstī. Dzīvnieks tiks pārbaudīts un visbiežāk tajā pašā dienā atdots atpakaļ. Tomēr, ja kaut kas nebūs kārtībā, dzīvnieks var tikt paturēts karantīnā vai pat vests atpakaļ uz valsti, no kurienes atlidojis. Dzīvnieks drīkst ielidot tikai kopā ar atbildīgo personu. Jārēķinās, ka pases un veterinārā sertifikāta kopijai jābūt nosūtītai uz Īrijas Lauksaimniecības un Pārtikas Nodaļas Īpašo Projektu Vienību vismaz piecas dienas pirms lidojuma. Noteikti jāsagaida apstiprinājums.

Jārēķinās arī ar to, ka uz Īriju, Lielbritāniju vai Apvienotajiem Arābu Emirātiem dzīvnieks būs jātransportē kā krava – kargo. Kaķi nedrīkstēs vest salonā vai pārvadāt kā bagāžu. Jārēķinās, ka katra lidojuma laikā ir ierobežots skaits, cik dzīvnieki kopā uz visiem lidmašīnas pasažieriem drīkst būt.

Iespējamais transportēšanas veids lidojuma laikā

Nākamais solis. Noteikti ir jānoskaidro, kuras lidsabiedrības vispār pieļauj dzīvnieku pārvadāšanu. Katrā lidsabiedrības mājaslapā ir atsevišķa sadaļa par dzīvnieku pārvadāšanu, kā arī var zvanīt uz informatīvo tālruni.

Piemēram, «Ryanair» dzīvniekus neļauj pārvadāt, izņēmums ir suņi-pavadoņi, un arī tikai noteiktos gadījumos uz konkrētām valstīm. «AirBaltic» pieļauj dzīvnieku pārvadāšanu, tikai dzīvniekam jābūt nodrošinātam ar šķidrumu necaurlaidīgu kasti vai somu, viss kopā nedrīkst svērt vairāk par 8 kg, kā arī cilvēks nedrīkst pārvadāt vairāk par vienu kaķi. Iegādājoties biļeti sev, ir jāinformē par to, ka tiks pārvadāts arī dzīvnieks. Ja biļete tiek pirkta internetā, tad tik un tā ir jāzvana un jāinformē par kaķa pārvadāšanu.

Parasti saimnieks dzīvnieku ieliek jau iepriekš sagatavotā, atbilstoši standartiem aprīkotā būrītī, kas kā rokas bagāža tiek ņemts līdzi salonā. Šādā veidā tas arī būs mīlulim vismazāk pārdzīvojumus radošais pārlidojums, jo saimnieks būs līdzās.

Ir lidsabiedrības, kas dzīvnieku pārvadāšanu pieļauj tikai bagāžas nodalījumā, speciālos konteineros, jo īpaši, ja dzīvnieki ir lielāki. Tādā gadījumā, iekāpjot lidmašīnā, stjuartiem var apjautāties, vai dzīvnieks atrodas bagāžas nodalījumā un vai ir ieslēgts siltums, jo stjuartiem ir iespēja sazināties ar krāvējiem.

Kaķa reakcija un uzvedība

Vēl jārēķinās ar to, ka kaķim lidojums ir liels stress, tāpēc mīlulis var būt nemierīgs, viņam var palikt slikti un var sākties vemšana. Svarīgi, lai dzīvniekam ir pieejams ūdens. Ja kaķis nav iepriekš pārvadāts, viņa reakcija ir neparedzama. Ja kaķis vairākkārt ir braucis mašīnā un viņam nav palicis slikti, ir cerība, ka arī lidojumu viņš pārcietīs mierīgi. Ja nepieciešams, apmēram stundu pirms došanās ceļā kaķim var iedot kaut ko nomierinošu gan pret stresu, gan nelabumu. Jārēķinās, ka no pārdzīvotā stresa dzīvniekam pēc lidojuma var mainīties uzvedība.

Uzticama apkalpošana
Salīdziniet 800 + aviokompānijas
100% drošā rezervācija
IFly IATA loceklis
100% klientu atbalsts
Droša apmaksa
payment
payment
payment