Aviobiļetes
Pasažieri
PieaugušaisNo 12 gadu vecuma
- +
Mazulisno 0 līdz 2 gadiem
- +
Bērnsno 2 līdz 12 gadiem
- +
Lidmašīnā ar mazu bērnu

Pastāv dažādi viedokļi - ir vai nav jāņem mazs bērns līdzi tālā ceļojumā ar lidmašīnu. Katrs bērns ir savādāks - ja vienam lidošana nesagādā absolūti nekādas grūtības, tad citam tas var būt nepatīkams piedzīvojums. Te daži noderīgi padomi, lai lidojums būtu pēc iespējas patīkamāks gan bērnam, gan vecākiem un arī pārējiem pasažieriem.

Pirms ceļojuma

Lai bērnam ceļošana saistītos ar pozitīvām emocijām, ieteicams jau laiciņu iepriekš pastāstīt par gaidāmo braucienu, par vietām, kuras tiks apmeklētas, paredzamajām izklaidēm un/vai cilvēkiem, kurus satiksiet. Ļoti labi ir parādīt attēlus vai fotogrāfijas, lai bērnam rastos priekšstats par gaidāmo pasākumu.

Biļešu pasūtīšana un check-in

Daļa aviokompāniju bērniem, jaunākiem par 2 gadiem, piedāvā aviobiļetes bez maksas. Bet līdz ar to viņiem nav arī atsevišķas sēdvietas. Ja lidojums garš un ekonomiskie apstākļi nav spiedīgi, ērtāk tomēr ir maksāt par bērnu biļeti, lai mazulim būtu atsevišķa sēdvieta. Savukārt citās kompānijās biļetes cena var būt 10% no pieaugušo cenas vai pat vēl vairāk.

Lielās lidmašīnās ērtākas ir tās sēdvietas, kas atrodas tieši aiz vidussienas (bulk row) – tur ir vairāk vietas kājām. Šīm vietām var pasūtīt arī ”basinett” – pie sienas piestiprināmu zīdaiņa gultiņu. Ja ceļojums garš, bet paši negribat apkrauties ar segām, tad vairākām aviokompānijām ir iespēja pasūtīt bērnu gultiņā ieliekamu guļammaisu mazulim.

Ja gultiņu nevar dabūt vai arī skaidri zinat, ka bērniņš tur gulēt negribēs, tad ērtāk māmiņai ir sēdēt pie loga. Tad var ar plecu atspiesties pret sienu, kad barojat bērnu, vai arī sīcītis ir iemidzis jums klēpī.

Ja lidmašīnā barosiet bērnu ar krūti un gribas nošķirtību – paņemiet līdzi plānu sedziņu vai palielāku autiņu un pāris drošības adatas. Ja sēžat pie loga, tad piespraudiet sedziņas vienu stūri pie priekšāesošā sēdekļa atzveltnes un otru pie sava sēdekļa atzveltnes – tā jums izveidosies aizkars un pašiem sava mini istabiņa.

Ja iespējams, lidojiet ar vakara reisu – visticamāk bērns būs noguris pēc dienas aktivitātēm un gulēs.

Savukārt, ja lidojums paredzēts agri no rīta (tipiski čarterreisiem), mēģiniet uzturēt bērnu nomodā līdz izlidošanai – ļaujiet kārtīgi izskrieties pa lidostu, lai lidmašīnā viņš būtu piekusis un lēns.

Atcerieties, ka visi pasākumi aizņem vairāk laika, kad esat kopā ar bērnu. Ierodieties lidostā laicīgi; praktiski ir īsi pirms iekāpšanas lidmašīnā nomainīt mazulim autiņbiksītes vai aiziet ar lielāku bērnu uz tualeti.

Ja lidojat uz siltajām zemēm, virsdrēbes nav jēgas stiept līdzi lidmašīnā – pirms iečekošanās ielieciet tās bagāžā nododamajās somās.

Par bagāžu

Bagāžā, kuru paredzēts iečekot, nedaliet somas ”pa tēmām” vai ”pa personām”. Diemžēl, joprojām gadās tā, ka kāda soma pazūd. Tāpēc vislabāk ir, ja visās somās ir pa drusciņai no visa un jums nav pēkšņi jāattopas situācijā, kad pazudusi soma ar VISĀM bērna lietām (vai arī jūsējām).

Ceļojot ar mazu bērnu, rokas bagāžu ērti ir ielikt kādā vieglā mugursomā – tā jums būs brīvas rokas.

Bērna ratiņi

Ja jums ir mazi, saliekami lietussarga tipa ratiņi, tādus var ņemt līdzi lidmašīnā kā carry-on bagāžu.

Savukārt lielākus ratus var atdot pie izejas uz lidmašīnu (gate) un turpat arī saņemt, kad atlidojat galapunktā. Taču ne visām aviosabiedrībām ir šāds serviss – noskaidrojiet to pie biļešu pasūtīšanas vai vismaz, kad iečekojaties izlidošanai.

Lidmašīnā

Lidmašīnai paceļoties un nolaižoties, kabīnē mainās gaisa spiediens, kas rada ausu aizkrišanu. Viena daļa bērnu to pat nesajūt, bet citiem tas var būt nepatīkami. Šai gadījumā palīdz rīšanas kustības - zīdainīti var barot ar krūti vai pudelīti, bet lielākiem bērniem iedot košļeni vai sūkājamās konfektes.

Ja bērnam (vai pašam) ir iesnas vai aizlikts deguns citu iemeslu dēļ, var sākt stipri sāpēt ausis. Tālab profilaktiski pirms pacelšanās vai nolaišanās vēlams iepūst degunā kādu asinsvadus sašaurinošu līdzekli (piemēram, Nafazolin vai Olynth) - lai būtu viegli elpot caur degunu. Arī ar visiem šiem piesardzības pasākumiem dažreiz nepietiek un ausis sāp briesmīgi. Tad var izlīdzēties šādi - palūgt stjuartei divas plastmasas glāzītes, kurās iebāž krietni siltā ūdenī saslapinātas salvetes un tad šīs glāzītes turēt pie ausīm (ar vaļējo galu pret ausi), lai siltums mazinātu sāpes.

Nekautrējieties lūgt palīdzību stjuartēm, piemēram, lai uzsildītu ūdeni pudelītei vai, gadījumā ja bērns guļ, lai atnes mazuļa ēdienu vēlāk. Tāpat var palūgt pieskatīt bērnu, kamēr mamma aiziet uz tualeti. Ja lidmašīnā ir vēsi, varat dabūt segu. Garākos pārlidojumos mēdz būt pieejami arī spilveni.

Ja jums pēc šī raksta izlasīšanas ir kādi konkrēti jautājumi, tos labāk uzdot Cāļa forumā, Aktīvās Atpūtas sadaļā. Bet komentārus un labojumus droši rakstiet tepat apakšā, komentāru lauciņā.

Uzticama apkalpošana
Salīdziniet 800 + aviokompānijas
100% drošā rezervācija
IFly IATA loceklis
100% klientu atbalsts
Droša apmaksa
payment
payment
payment