Aviobiļetes
Pasažieri
PieaugušaisNo 12 gadu vecuma
- +
Mazulisno 0 līdz 2 gadiem
- +
Bērnsno 2 līdz 12 gadiem
- +

GALVASPILSĒTA Mehiko

IEDZĪVOTĀJU SK.

97 361 717

PLATĪBA (kv. km)

1 953 162

DABA UN KLIMATS

Puse valsts teritorijas atrodās 1000 metri virs jūras līmeņa, atrodās starp Atlantijas un Kluso okeānu, pārsvarā dominē kalnainais reljefs. Meksika ir izvietota tropu un subtropu platuma grādos, tāpēc tur vienmēr ir vasara.
Augstienēs un zemienēs vidējā mēneša temperatūra ir ļoti augsta: no 21-25 C janvārī (Kalifornijas līča rajonā 2-4C grādus zemāka) līdz 27-28C grādiem julijā. Kalnos attiecīgi no 12-14 līdz 16-20C grādiem. Vidējā diennakts temperatūra Meksikas pilsētā janvarī 11,6C grādi, maijā 17, 4C grādi.

NAUDAS VIENĪBA

1 Meksikas peso (MXP)=100 sentavo.

CITA INFORMĀCIJA

Vīzu režīms.
Prezidentāla federatīva republika.

VĪZAS

Obligātas kā Latvijas pilsoņiem, tā arī nepilsoņiem, izsniedz Meksikas konsulāts Stokholmā.

ELEKTRĪBA

Spriegums tīklā ir 110 volti.

TĒJAS NAUDA

Restorānos parasti pieņemts atstāt dzeramnaudu no 10% līdz 15% no kopējās summas. Nesējiem dod no 1 līdz 2 dolāriem, atkarībā no bagāžas daudzuma.

LAIKS

Meksikas laiks no Rīgas laika atpaliek par 8 stundām.

ŪDENS

Lai gan krāna ūdens Meksikā skaitās dzerams, ieteicams labāk dzert attīrītu ūdeni no pudelēm, kuras tiek pārdotas veikalos.

VALODAS

Spāņu, acteku, maiju.

RELIĢIJAS

Katoļi 90%, protestanti 5%.
ANO dalībvalsts (07.11.1945.).

CEĻOTĀJIEM

Meksika ir ceļotāju paradīze, aizņemta ar lielu daudzumu visdažādāko identitāšu: tuksnešu ainavām, sniegotiem vulkāniem, senām drupām, industriālām pilsētām, kūrortiem, vientuļām pludmalēm un pasauli satriecošām floras un faunas kolekcijām. Uzliesmojošā Mehiko pilsēta atrodas stundu garā lidojumā no tropiskajiem mūžamežiem un Čiapasas maiju ciemata. Modernā un tradicionālā savienojums ir atslēga uz neaptveramo Meksikas popularitāti, kas arī ir ceļojuma galamērķis, un nav svarīgi, kāda ir jūsu aizraušanās: klausīties mērkaķus, sērfot Meksikas līča viļņos, vai arī rāpelēt pa maiju pilsētas drupām. Mazi zvejnieku ciemati, kā Puerto Angel un kūrorti, kā Akapulko, kas atrodas Meksikas rietumu krastā, lūkojas Klusajā okeānā, kamēr uz austrumiem Kozumela un Kankūna ir pazīstamas ar savu vilinošo skaistumu. Meksika ir kultūras un parašu maisījums, vieta, kur vēsture kļūst dzīva un skaistums ir otra daba.

Mehiko. Zokalo – laukums galvaspilsētas centrā – vieta, kur sāka veidoties Mehiko. Antropoloģijas muzejs ar lielākajām Meksikas arheoloģijas un mākslas vērtībām. Gvadelupes baznīca – katra meksikāņa svētākā vieta.
Teotihuakan grandiozās Mēness un Saules piramīdas.

Mūžīgā pavasara pilsēta Kuernavaka – iecienīta atpūtas vieta kopš acteku laikiem.

Sudraba pilsēta Tahko – viena no ievērojamākajām sudraba ieguves vietām Meksikā un pasaulē.

Čolula – vieta, kur kādreiz atradās Tepanapa piramīda – vislielākā, kāda jeb kad uzbūvēta Meksikā.

Spāņu dibinātā Eņģeļu pilsēta Puebla.

Kalnu ieskautā Oaxaca un tās atbrīvotā un vienlaikus enerģētiskā, svešā un tajā pašā laikā kosmopolītiskā gaisotne, īpašā smaržu un garšu daudzkrāsainība.

Antīkais olmeku un zapoteku tautu reliģisko ceremoniju centrs Monte Alban.

Dabas brīnums Arbol del Tule – viens no resnākajiem akāciju sugas kokiem pasaulē.

Teotitlānas ieleja ar slavenajiem pančo, segām un citiem tautas mākslas darinājumiem.

Karību jūras kūrorts Kankuna.

Mehiko-Meksikas galvaspilsēta, pati lielākā pilsēta uz Zemes. Šeit brīnumainā harmonijā sadzīvo trīs kultūras: pirmsspāņu, koloniālā un mūsdienīgā. Šajā pilsētā Jūs varēsiet atrast visu - kaut ko no mākslas, gastranomijas, kā arī no sporta, interesantām vietām un izklaidēm. Mehiko ir bagāta ar daudzām arhioloģiskām un vēsturiskām vietām, kuras ir iespējams apmeklēt. Viena no interesantākajām vietām - pilsētas vēsturiskais centrs, uzcelts tajā pašā vietā, kur atradās senais Tenočitlan. Centrālais Sokalo laukums ir otrais lielākais pasaulē, bet Katedrāle, kas tur atrodās, ir lielākā Latīņamerikā. No vienas laukuma puses paceļas Nacionalā pils.Pilsētas ziemeļu pusē atrodas Tlaļteloļko, kur Triju Kultūru Laukums apvieno sevī celtnes ar acteku, kolonialās un mūsdienīgās kultūras paraugiem. Mehiko ir daudz muzeju (Antrapoloģijas un Vēstures, Mūsdienu Mākslas, Vēsturiskais utt.), teātru, kā arī daudz restorānu un krāsainu dabas stūrīšu, piemēram, Sočimiļko, kur var papeldēt ar tradicionālajiem "činampas" pa gleznainiem kanāliem, izmēģināt meksikāņu nacionālo virtuvi un apmeklēt unikālo ziedu tirgu. Turklāt, 60 km no Mehiko pilsētas atrodās diženās arheoloģiskās drupas Teotiukan (500 gadi p.m.ē. - 700 gadi p.m.ē.), kā arī, pēc izmēriem iespaidīgās, Saules un Mēness piramīdas.

Tasko
Divu ar pus stundu brauciena attālumā no Mehiko, starp kalniem un ūdenskritumiem, kā sastingusi atrodās gleznainā koloniālā pilsēta Tasko. Šī pilsēta tika uzcelta uz sudraba raktuvēm, tās prasmīgie meistari turpina izgatavot neticamus izstrādājumus no šī metāla. Svetās Priskas dievnams, kurš atrodās šajā pilsētā, ir slavens ar savu izsmalcināto arhitektūras stilu un skaitās viens no skaistākajiem dievnamiem visā Meksikā. Patīkami pastaigāties pa lielajām gleznainajām ielām, kur pārdošanai ir izlikti vietējo meistaru darbi, un izbaudīt maigo klimatu un turienes skaistās ainavas.

Akapulko
Šī skaistā osta ir izvietota 418 km attālumā no Mehiko pilsētas un ir viena no svarīgākajiem tūrisma centriem. Viena no tās labajām īpašībām ir, ka tur visu gadu ir siltais klimats. Akapulko vienmēr ir atšķīries ar skaistajām pludmalēm un pasakainajiem skatiem uz līci. Tūristi brauc no visas pasaules, lai redzētu slaveno uzvedumu "La Quebrada", kad no gleznainās 50 m augstās akmens kraujas, vietējie drosmīgie lēcēji metās bangojošajos piekrastes viļņos. Izņemot jūru un skaistās ainavas, Akapulko Jūs atradīsiet daudz sporta izklaides, nakts centrus, diskotēkas, restorānus un veikalus.

Merida
Jukatan štata galvaspilsēta - koloniālā pilsēta Merida- tā atrodas Jukatan pussalā ziemeļ-rietumos. Šī plsēta tika dibināta XVI gs., maiju senās pilsētas - Tiho vietā. Šeit ir mierīga, provinciāla atmosfēra, no dažādām pusēm var dzirdēt tradicionālā mūzikas instrumenta "marimba" skaņas. Starp visinteresantākajām vietām pilsētā ir Antrapoloģiskais muzejs, Valdības pils, Monteho Māja un Prospekts ar senām un krāšņām rezidencēm franču stilā un Kultūras Pils. Centrālais tirgus arī ir viena no ievērojamākajām vietām pilsētas apmeklētajiem. Iespaido tā daudzveidība: garšvielas, gaļas produkti, tropiskie augļi, slavenie jukatanas šūpuļtīkli, ar košām krāsām izšūtas šī štata nacionālās kleitas, suvenīri utt. Turklāt Meridā ir daudz restorāniņu, kur var nobaudīt dažādus un ļoti garšīgus Jukatan štata ēdienus. Dažus km no Meridas atrodās daudz skaistu dabas stūrīšu, arheoloģiskās zonas, kas saistītas ar maiju kultūru un koloniālās arhitektūras pieminekļi.

Kankūna
Neskatoties uz to, ka šī ir pavisam jauna pilsēta, tā jau ir pārtapusi par vienu no slavenākajiem kūrortiem pasaulē. Kankūnā ir vairāk kā divsimt dažādu kategoriju viesnīcas. Kankūna dalās divās daļās: viena (pilsētas Centrs) atrodās uz kontinenta, otra (viesnīcu Zona) izvietota uz zemes mēles, kas savienota ar kontinentu ar diviem tiltiņiem un nodalīta no tā ar Ničupte ezeru. Pa visu viesnīcu Zonu ir izvietotas lieliskas pludmales no sniegbaltām, vienmēr vēsajām smiltīm, kuras apskalo Karību jūras dzidrais ūdens. Gar visu Kintana Roo štata piekrasti, kur atrodas Kankūna, stiepjās otrais pasaulē lielākais Lielais Koraļļu Rifs.

Maija

Krāsaino zivju un lielisko zemūdens ainavu bagātība ar koraļļiem pievilina šeit aizrautīgos zemūdens peldēšanas cienītājus, no visas pasaules. Taču tā ir tikai viena no šā daudzveidīgā kurorta pusēm. Interesantu arheoloģisko zonu bagātība, ko saglabājuši senie maiji no Kankūnas (Čičen Ica, Tulum, Koba u.c.), atļauj valts mīļotājiem saskarties ar lieliskās un noslēpumainās pasaules mantojumu, kurā dzīvoja maiju ciltis. Nemaz nerunājot par Jukatan pussalas īpatnībām, uz kuras atrodās Kankūna, kur var iegrimt džungļos, iepazīties ar dzīvniekiem un putniem, apmeklēt gleznainās alas un "senotes" (tikai šai pussalai raksturīgi ūdens veidojumi). Turklāt, Kankūnas viesu rīcībā būs liela restorānu izvēle ar dažādiem internacionāliem un vietējiem ēdieniem, diskotēkas, komerciālie centri, veikali ar suvenīriem un daudzveidīgās sporta un ūdens izklaides.

Jukatan pussalas arheoloģiskās zonas

Čičen-Ica. Šī, visā pasaulē pazīstamā arheoloģiskā zona ir viens no galvenajiem maiju kultūras centriem, atrodas 205 km no Kankūnas pilsētas, Jukatan štata kaimiņos. Vieni no galvenajiem un iespaidīgākajiem Čičen-Icas celtnēm: Kukuļkana piramīdas, Bumbas Spēļu vieta, Karavīru māja ar Tūkstošs kollonu kompleksu, Abservatorija, Priesteru Māja un Svētā Aka, kas tika izmantota reliģiozām ceremonijām un upurēšanai. Šis unikālais arheoloģijas komplekss ir maiju kultūras varenības dzīvs piemērs, to dziļās zināšanas matemātikā, astranomijā, medicīnā un arhitektūrā.

Tulum
Atrodās 131 km no Kankūnas, uz dienvidu pusi un skaitās svarīgākais senā perioda maiju kultūras piemineklis. Kaut arī viss komplekss nav liels, taču ļoti interesants. Šī gleznainā vieta atrodas Karību jūras krastā, no vienas puses to sargā aizainais krasts un korraļļu rifi, bet no parējām trijām pusēm - mūra siena.

Koba
Interesantākā vieta, kura savā laikā skaitījās viena no lielākajiem reliģiozajiem un komerciālajiem centriem, tā atrodās apmēram 167 km no Kankūnas. Lai gan šis komplekss pēc sava lieluma ievērojami parsniedz Čičen-Ica (Kobas laukums ir vairāk kā 70 km), tas ir uzstadīts tikai daļēji un lielākā daļa celtņu, kā iepriekš, aizauguši ar džungļiem. Tas, šai vietai piešķir īpašu skaistumu, turklāt Kobas teritorijā atrodās vairāki ezeri.

Dabas rezervuāri
Škaret. Tas ir dabas paradīzes stūrtis, kas atrodas 72 km no Kankūnas, savā laikā tā bija viena no maiju tautas svētākajām vietām un ostām. Tagad uz šīs teritorijas atrodas lieliskais eko-arheoloģiskais parks, kur var sastapt tik daudz ko interesantu: pazemes upes, kurās var arī peldēties, īpatnējas formas jūras līči un ezeri, tropiskais akvārijs, muzejs, maiju pilsētiņa, uz kuru ved līkumota pazemes eja, salas ar jaguāriem un pumām, dārzs ar taureņiem, zooloģiskais dārzs ar tropiskiem putniem, botāniskais dārzs un daudz kas cits. Turklāt, parka teritorijā ir daži restorāni, pludmales un ģērbtuves ar dušām un mantu glabašanas kamerām.

Citas Meksikas pilsētas
Ziemeļamerikas valstis

Ar IFly Jūs viegli atradīsiet lētas avio biļetes no Rīgas!

"iFly.lv" – portāls, kas pieder TBS Travel kompānijai, kura pastāv no 1993. gada. Vienīga un patstāvīga nodarbošanās "iFly.lv" – tūrisma produkta pārdošanā, aviobiļešu pamatā, caur Internetu.

Portāla "iFly.lv" pamatā iekļauta automātiska aviobiļešu rezervāciju sistēma Amadeus, kura ļauj atrast un norezervēt vajadzīgo reisu no/uz jebkuru pasaules lidostu.

Ērti ir tas, ka cilvēki, kas steidzās, vai "izvairās" no Interneta vienmēr var izmantot iespēju pasūtīt biļetes pa telefonu – mūsu rezervāciju centrs strādā: darba dienās no 09:00 līdz 19:00. Kvalificēti darbinieki norezervēs vai palīdzes rezervēt biļeti, paskaidros, kā to apmaksāt, pārbaudīs, vai apmaksa ir saņemta.

Vienmēr Jūsu iFly.lv.

Tālāk
Uzticama apkalpošana
Salīdziniet 800 + aviokompānijas
100% drošā rezervācija
IFly IATA loceklis
100% klientu atbalsts
Droša apmaksa
payment
payment
payment