Aviobiļetes
Pasažieri
PieaugušaisNo 12 gadu vecuma
- +
Mazulisno 0 līdz 2 gadiem
- +
Bērnsno 2 līdz 12 gadiem
- +

Saloniki - otrā lielākā Grieķijas pilsēta, Maķedonijas provinces galvaspilsēta. Pilsēta dibināta 315. gadā p.m.ē. Maķedonijas valdnieks Kasandrs šo pilsētu nosauca savas sievas, Aleksandra Lielā māsas vārdā par Thessaloniki. Šo pilsētu vienmēr ir mīlējuši Maķedonijas valdnieki, un tā nekad nav zaudējusi savu nozīmi un ietekmi.

Saloniki kļuva par daļu no Romas impērijas provinces, bet vēlāk, Bizantijas impērijas laikā, tā pēc savas nozīmes bija šīs varenās lielvalsts otrā svarīgākā pilsēta pēc Konstantinopoles.

Šodien Saloniki ir ziedoša, rosīga, zaļumos grimstoša liela pilsēta ar neskaitāmām mūsdienīgām celtnēm un tirdzniecības centriem, restorāniem un tavernām. Šeit katru gadu notiek starptautisks tirdzniecības gadatirgus, kas ir guvis lielu popularitāti.

Par slaveno pagātni te atgādina 15. g.s. Venēcijas meistaru veidotā celtne - Baltais tornis, kas ir šīs pilsētas simbols. Svētā Demetrija Solunska baznīca atgādina par agrīnās kristietības periodu. Šī baznīca, kas ir veltīta pilsētas patronam, ir viens no grieķu pareizticības iespaidīgākajiem monumentiem. Tā ir ievērojama ar savām brīnišķīgajām freskām un unikālajām mozaīkām. Sofijas bazilika (6. g.s.), Divpadsmit apustuļu baznīca (13. g.s.), Imperatora Galerija triumfālā arka (303. gads), kas uzcelta par piemiņu uzvarai pār persiešiem Mezopotāmijā un Armēnijā, Rotonda - Galerija III mauzolejs, kas vēlāk tika pārvērsts par kristiešu dievnamu, viduslaiku cietokšņa sienas, no kurām paveras pilsētas un līča panorāma - lūk, tikai daži no pilsētā visvairāk apmeklētajiem vēstures un kultūras pieminekļiem.

Salonikos ir arheoloģijas muzejs, kas apmeklētājiem piedāvā interesantas un saturīgas ekspozīcijas par antīkajiem un Romas impērijas laikiem. Muzeja lepnums ir unikālās zelta rotaslietas no Maķedonijas Filipa II kapavietas, kas tika atrasta 1977. gadā Maķedonijas senajā galvaspilsētā Vergīnā. Dārgumi, ko atrada ekspedīcija M. Andronikosa vadībā, kļuva par īstu sensāciju.

Citas Grieķijas kūrorti

Ar IFly Jūs viegli atradīsiet lētas avio biļetes no Rīgas!

"iFly.lv" – portāls, kas pieder TBS Travel kompānijai, kura pastāv no 1993. gada. Vienīga un patstāvīga nodarbošanās "iFly.lv" – tūrisma produkta pārdošanā, aviobiļešu pamatā, caur Internetu.

Portāla "iFly.lv" pamatā iekļauta automātiska aviobiļešu rezervāciju sistēma Amadeus, kura ļauj atrast un norezervēt vajadzīgo reisu no/uz jebkuru pasaules lidostu.

Ērti ir tas, ka cilvēki, kas steidzās, vai "izvairās" no Interneta vienmēr var izmantot iespēju pasūtīt biļetes pa telefonu – mūsu rezervāciju centrs strādā: darba dienās no 09:00 līdz 19:00. Kvalificēti darbinieki norezervēs vai palīdzes rezervēt biļeti, paskaidros, kā to apmaksāt, pārbaudīs, vai apmaksa ir saņemta.

Vienmēr Jūsu iFly.lv.

Tālāk
Uzticama apkalpošana
Salīdziniet 800 + aviokompānijas
100% drošā rezervācija
IFly IATA loceklis
100% klientu atbalsts
Droša apmaksa
payment
payment
payment