Aviobiļetes
Pasažieri
PieaugušaisNo 12 gadu vecuma
- +
Mazulisno 0 līdz 2 gadiem
- +
Bērnsno 2 līdz 12 gadiem
- +

GALVASPILSĒTA Abū Dabī

ĢEOGRĀFISKAIS STĀVOKLIS

AAE – atrodas Āzijas Dienvidrietumu daļā, Arābijas pussalas ziemeļaustrumos, Persijas un Osmānijas līču krastos. Kopējā platība – 84 tūkst. m2 . Neizžūstošu upju nav. Ievērojamu teritorijas daļu aizņem smilšainie tuksneši, ir daudz oāžu ar dateļpalmām un akācijām. Piekrastes joslā (garums aptuveni 750 km) ir brīnišķīgas smilšu pludmales.

IEDZĪVOTĀJI

Iedzīvotāju skaits – 1,4 milj., pārsvarā arābi. Arābi ir aptuveni 300 tūkst., pārējie ieceļojuši no Pakistānas, Indijas, Irānas, Jemenas un Āfrikas valstīm.

PLATĪBA (kv. km)

77700

KLIMATS

Tropu klimats. Nokrišņi novērojami ļoti reti, pārsvarā ziemas periodā. Parasti gadā ir 7 – 10 lietainas dienas. Atkarībā no diennakts laika, gaisa temperatūra svārstās robežās no +10 līdz +48. Vidējā gaisa temperatūra janvārī ir +24, jūlijā +41. Labākie laika apstākļi ir no maija līdz oktobrim, kad siltām un saulainām dienām seko atspirdzinošs vakars.

VALŪTA

Dirhams. Vienā dirhamā ir 100 filsi. Apgrozījumā ir 5,10,25 filisu un 1 dirhama monētas, papīra naudā – 5,10,50,100, 200 un 500 dirhami. (1 USD = 3,67 dirhami). Ārzemju valūtas ievešanas un izvešanas apjoms nav limitēts. AAE brīvi var norēķināties ar ASV dolāriem, taču norēķināties ar dirhamiem ir izdevīgāk. Proti, maksājot ar nacionālo valūtu, kopējie tēriņi samazinās par dažiem procentiem. Noteikti jāņem vērā, ka maksājot ar banknotēm, uz kurām ir Izraēlas bankas zīmoli, var rasties sarežģījumi. Vairums viesnīcu, tirdzniecības centru un lielveikalu pieņem American Express, Master Card, Visa, un Dinners Club kartes.

VALODA

Arābu, plaši tiek izmantota arī angļu, farsi un urdu valodas. Lielākā daļa veikalu īpašnieku un viesnīcu apkalpojošā personāla, brīvi runā angļu valodā.

RELIĢIJA

AAE valsts reliģija ir islāms, taču ir atļautas arī citas reliģijas. Ramadans – gavēņa mēnesis. Šajā laikā ir aizliegts dzert, ēst un smēķēt, kamēr nav norietējusi saule. Valsts viesiem ieteicams atturēties no smēķēšanas, ēšanas un dzeršanas sabiedriskās vietās. Cilvēkus, kas sabiedriskās vietās lieto alkoholu, vai ir sasnieguši viegli pamanāmu reibuma pakāpi, var saukt pie kriminālatbildības un pat izraidīt no valsts. Valstī ir aizliegtas azartspēles.

CEĻOTĀJIEM

Dubaija

Dubai (no arābu valodas „izkūņojušies siseņi”.

Neliels emirāts Persijas līča piekrastē, sastāv no Dubaijas un apkārtnes ciematiem. Dubaijā ir trīs lielie rajoni: Deira – Krikas līča labajā krastā, darījumu un tirdzniecības rajons; Bur Dubai – ostas rajons; Džumeira – pludmales rajons, kurā atrodas dažas dārgas 5* viesnīcas (tikai divas 4* viesnīcas).

Komfortablai atpūtai labākā sezona – no oktobra sākuma līdz maija beigām. AAE karstumu vasaras vidū vairumam cilvēku ir grūti izturēt, tādēļ ka atmosfērā ir augsts mitruma koeficients.

Abu-Dhabi

ABU DABI (šis nosaukums nāk no arābu vārdu savienojuma, kas nozīmē “gazeles tēvs”) – ir pats lielākais un bagātākais emirāts no visiem Arābu Emirātiem. Abu Dabi pieder 87 % konfederācijas teritorijas, un 95% no Arābu Emiratu naftas krājumiem atrodas arī šeit. Šis emirāts atrodas Persijas līča piekrastē un tajā atrodas Abu Dabi un divas oāzes pilsētas Al Ain (140 km no Abu Dhabi) un Lhiva (245 km).

Ajman

Nelielais emirāts robežojas ar Šardžu un atrodas Apvienoto Arābu Emirātu rietumu piekrastē. Naftas meklēšana šajā rajonā nevainagojās ar panākumiem, tāpēc nācās meklēt citus labklājības avotus. Emirāta platība ir 269km2, un te attīstās divas galvenās nozares – zvejniecība un dou laivu būvniecība, kas ir populārs ūdens līdzeklis AAE. Adžmānas kuģubūvetavā, kura ir slavena visā valstī, arvien tiek izmantotas senās zināšanas un iemaņas. Agrākajos laikos Adžmana bija galvenais pērļu piegādātājs pasaulē, ko nepārtrauca mākslīgo pērļu ražošana Japānā.

Šardža

Šardža atrodas tikai 13 km attālumā no Dubaijas. Robeža starp šīm pilsētām jau ir sarukusi iespējams, drīzumā, tās varētu saplūst vienā. Šardža ir vienīgais "sausais" štats AAE, kurā ne tikai aizliegta alkohola lietošana, bet pie kriminālatbildības var saukt arī tad, ja jūsu bagāžā atradīs alkoholu. Šardžas pārvalde atrodas tuvu Saūda Arābijas pārvaldes namam, kurš tiek uzskatīts par galveno islāma ticības pārstāvi. Tādējādi Korāna prasības Šardžas teritorijā tiek ievērotas pilnā stingrībā, un to pieprasa arī no ārzemju tūristiem.

Šardžā nakts dzīve un izklaides nav piemērotas eiropiešu gaumēm. Der atcerēties, ka šajā emirāta darbojas sausais likums, tāpēc bāri un līdzīgas izklaides vietas šeit neeksistē. Ir iespēja pavadīt patīkamu vakaru arābu nakts klubā ar nacionālo mūziku, pierastās diskotēkas te nenotiek pat viesnīcās. No otras puses, nakts dzīves cienītājiem ir iespēja aizbraukt uz 13 km attālo Dubaiju, iztērējot taksometram 25 - 40 dirhēmus.

Al Jazira parks – iemīļota vieta pastaigām kā vietējiem iedzīvotājiem, tā arī tūristiem, tas pats sakāms par gleznaino parku Valed līcī uz salas. Tas ir slavens ar savām augstajām (100m) strūklakām. Ir atrakcijas bērniem. Tirdzniecības centrs Blue Souk. Tirdzniecības centrs “Al Ghuwair”.

Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah – tulkojumā no arābu valodas nozīmē „galotne, galvenais”. Šis nosaukums cēlies no laikiem, kad uguns, kas tika dedzināta pašā augstākajā punktā, kalpoja par drošu bāku jūrasbraucējiem.

Šis emirāts atrodas AAE ziemeļu daļā, tāpēc tajā ir bagātīga flora. Emirātu Ras Al Khaimah varētu dēvēt par vienu no skaistākajām vietām Apvienotajos Arābu Emirātos. Labvēlīgais klimats un auglīgā zeme ir padarījuši to par ziedošu oāzi, kura sniedzas līdz pat jūrai.

Šajā emirātā dzīvo vairāk nekā 150 tūkst. iedzīvotāju. Kopš seniem laikiem emirāts ir slavens ar saviem tirgotājiem. Agrāk šeit atradās senā pilsēta Džulfara, kura bija plaukstošs pērļu tirdzniecības centrs. Mūsdienās šī pilsēta ir aktīva arheoloģisko izrakumu vieta.

Ras Al Khaimah osta bija pirmā Arābu līča krastā un vietējie iedzīvotāji tika uzskatīti par labākajiem navigatoriem. Un tas nav brīnums, ka jūrasbraucējs bija viena no pirmajām profesijām, ko arī pierāda 4 -5 gds. seni arheoloģiskie izrakumi.

Interesants apskates objekts ir termālais avots Hatta ciemā. Ūdens no šī avota ietek baseinos, kur tiek veiktas veselības uzlabošanas procedūras (ieeja ir maksas, dalīts vīriešu un sieviešu).

Ras Al Khaimah ir skaista pilsēta un var piedāvāt tūristiem dažādas ūdens atrakcijas, pastaigas kalnos vai ari mirgojošo zvaigžņu vērošanu melnajās debesīs.

Fujairahs

Nelielajā emirāta dzīvo 100 tūkst. cilvēku. No citiem emirātiem Fujairahs ir atdalīts ar nelieliem klinšu kalniem, kurus šķērso šoseja. Šajā emiratā nav savu naftas urbumu, bet neskatoties uz to, pilsēta ir bagāta ar daudziem debesskrāpjiem, kuri ar savu skaistumu neatpaliek no Abu Dhabi un Dubaijas debesskrāpjiem. Centrālo ielu apgaismo daudzkrasainie Nacionālās Bankas, Starptautiskā Komerccentra un viesnīcas “Plaza” logi. Pilsētā ir jauns mikrorajons El-Fujairah ar divstāvu administratīvām ēkām un nelielam savrupmājam. Starptautiskā lidosta atrodas netālu no centrālajiem kvartāliem. Autobusi kursē tieši līdz Dubaijai.

Fujairahs – viens no visskaistākajiem Arābu Emirātiem, vienīgais emirāts, kuram nav izejas uz Persijas līča krastmali. Taču jāatgādina, ka Fujairahs atrodas Indijas okeāna krastā. Šeit satiekas krastmales līnija ar kalniem un ceļotājiem pavērās neaizmirstams skats. Šī vieta ir paradīze tiem, kas interesējas par vēsturi. Fujairaha pilsētā jums būs iespēja apskatīt vecā forta drupas. Tāpat jūs varēsiet apmeklēt interesantāko arheoloģisko celmju muzeju, kuri tika atrasti netālu no kaimiņpilsētām Kidfas un Bithnas. Fujairahs ir jaunākais no visiem emirātiem. Līdz 1953. gadam emirāts bija Shardjaha sastāvā. Šeit dzīvoja aptuveni 70 tūkst. cilvēku. Ziemeļos no Fujairaha atrodas mazas simpātiskas krastmalas pilsētas: Korfakāns, Baddiju un Dibbu. Netālu no Baddy, tieši pie šosejas, atrodas Baddy māla kleķa mošeja, kura tiek uzskatīta par visvecāko mošeju, kas ir saglabājusies Arābu Emirātu teritorijā. Dibba ir pazīstama ar sēniem musulmaņu kapiem, kur pēc leģendas, ir apglabāti kareivji, kuri šeit ir ienesuši islāma reliģiju m.ē. 7 gadsimtā. Bet tomēr Fujairahs nav tikai aicinājums tikties ar vēsturi, tas ir lielisks kūrorts, kur zemūdens peldēšanas fanus gaida neaizmirstamie brīži kristāli tīrajā ūdenī ar bagātīgo zemūdens pasauli. Vietējie iedzīvotāji labi pelna ar zvejošanu un lauksaimniecību, ļoti dinamiski attīstās arī vietējā osta. Šīs paradīzes zemes burvību papildina neskaitamās strūklakas un skulptūras ar tradicionālajiem kafijas kannas un tases attēliem. Fujairahs un Korfakāns – īstās AAE pērles- atrodas tikai divu stundu braucienā no Dubaijas.

SVARĪGĀKIE TELEFONI

Policijas tālr. - 999
Medicīniskās palīdzības tālr. - 998 vai 999
Zvanot no ielas telefonautomātiem, zvans izmaksā 30 līdz 60 filisus. Starptautiskais zvans no viesnīcas izmaksā aptuveni 25 dirhamus minūtē.
Izziņu dienests – 180, pareizs laiks – 140, telefonogramma – 130.

Kūrorti
Āzijas valstis

Ar IFly Jūs viegli atradīsiet lētas avio biļetes no Rīgas!

"iFly.lv" – portāls, kas pieder TBS Travel kompānijai, kura pastāv no 1993. gada. Vienīga un patstāvīga nodarbošanās "iFly.lv" – tūrisma produkta pārdošanā, aviobiļešu pamatā, caur Internetu.

Portāla "iFly.lv" pamatā iekļauta automātiska aviobiļešu rezervāciju sistēma Amadeus, kura ļauj atrast un norezervēt vajadzīgo reisu no/uz jebkuru pasaules lidostu.

Ērti ir tas, ka cilvēki, kas steidzās, vai "izvairās" no Interneta vienmēr var izmantot iespēju pasūtīt biļetes pa telefonu – mūsu rezervāciju centrs strādā: darba dienās no 09:00 līdz 19:00. Kvalificēti darbinieki norezervēs vai palīdzes rezervēt biļeti, paskaidros, kā to apmaksāt, pārbaudīs, vai apmaksa ir saņemta.

Vienmēr Jūsu iFly.lv.

Tālāk
Uzticama apkalpošana
Salīdziniet 800 + aviokompānijas
100% drošā rezervācija
IFly IATA loceklis
100% klientu atbalsts
Droša apmaksa
payment
payment
payment